logo

Mickiewicza 10

74-500 Chojna

+ 48 91 414 11 71

kontakt@jagusz.com

Pon - Pt: 8:00 - 18:00

Sobota: 9:00 - 12:00

Odrobaczenie szczeniaka – co należy wiedzieć?

Pojawienie się szczeniaka w domu to nie tylko ogromna radość ale również nowe obowiązki. To także regularne wizyty u lekarza weterynarii ze względu na szczepienia, odrobaczenia i kontrolne badania kliniczne.

Odrobaczenie psa należy wykonywać regularnie. Pasożyty wewnętrzne określane potocznie jako „robaki u psa” stanowią zagrożenie nie tylko dla psów, ale i mieszkających z nimi ludzi.

Brak odrobaczania może doprowadzić szczeniaki do poważnych zaburzeń rozwojowych, wycieńczenia i anemii. Dodatkowo osłabiony walką z pasożytami organizm nie ma siły przeciwstawiać się innym chorobom.

Profilaktyka przeciwpasożytnicza powinna rozpocząć się od 2 tygodnia życia szczeniaka. Następnie do 6 miesiąca odrobaczamy co miesiąc.

W naszej przychodni dostępne są leki przeznaczone do odrobaczenia, a Nasz personel pomoże w doborze odpowiednich dawek i udzieli wszelkich rad i wskazówek.

Uwaga! W przypadku kiedy szczenię nie było odrobaczane według podanego schematu, po podaniu preparatu może wystąpić zaczopowanie jelit lub zatrucie toksynami z martwych pasożytów.

Zgłoś się do lekarza, jeśli zauważysz:

– wzdęty brzuszek

– brak apetytu

-apatię, osłabienie

– problem z defekacją

– wymioty

Zapraszamy🐾

Pozostałe usługi